👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش کاراموزی دستگاههای اسپان باند ومنسوجات بی بافت

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقدمه

منسوجات بی بافت به صورت گسترده ای به شكل شبكه های تودرتوی الیاف و یا رشته های درگیر شده كه به صورت مكانیكی، حرارتی و یا شیمیایی به هم چسبیده و متصل شده اند تولید و صرف می شود. این صفحات صاف و متخلخل بوده و مستقیماً از الیاف جداگانه یا به صورت پلاستیك مذاب و یا لایه های نازك پلاستیك تشكیل شده است. این الیاف به هم بافته و بسته نشده و الیاف به كاموا تبدیل نمی شود.

پارچه های بی بافت پارچه های طراحی شده ای است كه طول عمر آن می تواند محدود (پارچه های یك بار مصرف) و یا طولانی و بسیار بادوام باشد. پارچه های بی بافت دارای خواص و عملكردهای ویژه ای مانند جذب و دفع مایعات، انعطاف پذیری (خاصیت ارتجاعی)، كش آمدن، نرمی، استحكام، نسوز بودن (دفع شعله)، قابل شستشو بودن، ضربه گیری، فیلتراسیون، جلوگیری از ورود باكتری ها (ماسك) و ضدعفونی (استریل بودن) می باشد. تركیب این خواص غالباً ضمن برقراری موازنه مناسب بین طول عمر محصول و هزینه های مربوطه، از نظر شكل ظاهری، دوام و ساختار نیز مشابه پارچه های بافته شده بوده و از نظر حجیم بودن می تواند به اندازه ضخیم ترین لایه های مبل و لباس تولید شود. پارچه های بی بافت در تركیب با سایر مواد طیف وسیعی از محصولات با خواص گوناگون را پدید می آورد و به تنهایی در زمینه های پوشاك، وسایل و لوازم خانگی، بهداشتی، مهندسی،‌ كالاهای صنعتی و مصرفی كاربرد دارد.

فهرست زیر برخی از محصولات شناخته شده پارچه های بی بافت را نشان می دهد.

- دای پرز

- دستمال های كاغذی و نوار بهداشتی

- نوارهای ضدعفونی شده، كلاه، ماسك، روپوش و پرده ها و آویزه های مورد مصرف در بخش پزشكی

- پارچه های پاك كننده (دستمال و غیره) خانگی و شخصی

- مواد كمكی مصرفی در شستشو (صفحاتی كه در خشك كننده های پارچه به كار می رود)

- لایه داخل پوشاك

- پارچه های مصرفی رو كف پوش ها، رویه و روكش مبل و صندلی، لایه ها و ابرها، پوشش های دیوار (كاغذهای دیواری)

- برچسب ها

- عایق كاری

- مصارف خانگی

- محصولاتی كه در سقف سازی به كار می رود

- الیاف و پارچه ها و GEOTEXTILE هایی كه در مهندسی عمران به كار می رود.

- فیلتراسیون

👇محصولات تصادفی👇

یشینه تحقیق و مبانی نظری بیماری عروق کرونر قلبی جزوه عربی پایه تا کنکور پلان شیک آپارتمان 150 متری 4 طبقه تک واحدی مقاله استفاده از فناوری اطلاعات درحسابداری مقاله بررسی و شرح كارخانه ریخته گری آلومینیوم تولید كننده سرسیلندر و پوسته كلاچ