👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود امنیت شبكه سیستم تشخیص نفوذ 23 ص

ارتباط با ما

... دانلود ...

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 37 صفحه

مقدمه هر روز که میگذرد بر علم گسترده و بزرگ کامپیوتر و شبکه اطلاعات بیشتری اضافه میشود.

هر روز حفره های گوناگون کشف میشود و پچ های جدید ساخته میشود و.

.

.

در دنیای امروز دیگر هکرها فکر و ذهن خودشان را به هک کردن سایتها مشغول نمی کنند.

هدف امروز هکرها سرورها و شبکه های گسترده میباشند.

با خک کردن یک سرور میزبان میتوان صدها سایت را هک کرد.

وقتی یک شبکه مثلا شبکه لن یک دانشگاه هک میشود٬ می توان با استفاده از ابزار گوناگون به هزار کامپیوتر نفوذ کرد.

با توجه به این موارد باید برای محافظت از سرورهای خود کارهایی انجام داد.

سیستم یکی از اقداماتی است که در این زمینه میتوان انجام داد.

(IDS) تشخیص نفوذ امنیت اطلاعات در اینترنت امروزه شبكة جهانی اینترنت و خدمات متنوع آن به عنوان یك ابزار نوین جهت اطلاع رسانی و تجارت الكترونیكی شناخته شده است.

بسیاری از سازمان ها و مؤسسات دولتی و خصوصی، تلاش گسترده ای را برای ورود به دنیای ارتباطات و استفاده از خدمات وسیع اینترنت آغاز نموده اند.

با توجه به خدمات متنوع و مختلفی كه اینترنت به كاربران خود ارائه می دهد، تعداد كاربران آن روز به روز رو به افزایش می باشد، طوری كه در حال حاضر میلیون ها رایانه در سطح اینترنت به یكدیگر متصل می باشند و خدمات مختلفی را در اختیار كاربران خود قرار می دهند.

با توجه به گستردگی بیش از حد شبكه جهانی اینترنت و عدم امكان استفاده از كنترل مركزی بر كاربران آن، حفظ امنیت اطلاعات در اینترنت یكی از مسائل مهم و اساسی می باشد زیرا همواره افرادی در دنیا پیدا می شوند كه بنا به دلایل مختلفی از جمله ارضای حس كنجكاوی خود، مایل به حمله به اطلاعات موجود در سایت های اینترنت می باشند.

با گسترش تجارت الكترونیكی و استفاده از اینترنت به عنوان ابزار نوین برای تجارت جهانی، مسئله امنیت اطلاعات در اینترنت اهمیت خود را به خوبی نشان می دهد.

سازمان ها و اداراتی كه به اینترنت متصل می باشند، برای حفظ اطلاعات خود باید از سیستم های امنیتی خاصی استفاده كنند.

در این زمینه اولین قدم، تعیین یك سیاستگذاری و شیوة امنیتی مناسب می باشد.

مدیریت حفاظت اطلاعات در شبكه های رایانه ای، از سه بخش اصلی تشكیل شده است كه عبارتند از: حفاظت اطلاعات در مقابل دسترسی های غیرمجاز، اطمینان از صحت و درستی اطلاعات و اطمینان از در دسترس بودن به موقع اطلاعات.

یكی از روش های حفاظت شبكه های رایانه ای متصل به اینترنت، كنترل دسترسی داخلی و خارجی به خدمات خاص شبكه می باشد.

در این روش با استفاده از یك سیستم خاص به نام دیواره آتشین، سیاستگذاری حفاظتی یك سازمان كه به اینترنت متصل می باشد، پیاده سازی می شود.

با استفاده از یك دیواره آتشین، مدیر شبكه امكان دسترسی كاربران غیرمجاز و نفوذگران از بیرون شبكه را به خدمات داخلی شبكه، محدود می سازد.

هر چند استفاده از سیستم های امنیتی، سهولت و دسترسی اطلاعات را برای كاربران مجاز شبكه تا حدی با مشكل روبرو می سازد، ولی جهت حفظ اطلاعات و جلوگیری از دسترسی های غیرمجاز، امری لازم و ضروری می باشد.

انواع مختلف حملات و ابزار كار مخربین در اینترنت برای مقابله با نفوذ افراد مخرب در شبكه اینترنت، شن

👇محصولات تصادفی👇

سیستمهای اندازه گیری پیشرفته (كمپراتور) پاورپوینت پمپهای هیدرولیکی EFQM موردبررسی در شركت ایرالكو مقاله بررسی روابط خاك و گیاه کتاب شیمی(3) و ازمایشگاه